Міжнародний проект з обміну учнівською молоддю відбувається між навчальними закладами м. Львова та Об’єднанням шкіл № 16 у м. Торунь (Польща).

Міжнародний проект з обміну учнівською молоддю. ". Львів-Торунь-Устрики Горішні (31.07. 2015 – 14.08.2015)

1-й день у Торунi. Знайомство з молоддю з Торуня – учасниками проекту з польської сторони. Знайомство відбувається у формі різних анімаційних ігор, під час яких українці вивчають прості польські речення. Далі була екскурсія Фортом IV, який названий на честь графа Жулкевського. Ця та інші події: гра на першість між інтегрованими командами українців та поляків, готування на вогнищі горохової зупи – традиційної cтрави воїнів-оборонців Торуня, орієнтування на місцевості з компасом, розгадування шифрів, лекція «Вступ до НАТО» – все це проходило в рамках програми «Разом з НАТО» під патронатом маршалка Куявсько-Поморського воєводства. Закінчився перший день в Труні прогулянкою містом.

2-ий день в Торуні. Квест по м. Торуню. У грі беруть участь 5 команд. В команді спільно працюють українські та польські учасники. Мета гри – самостійно знайти вказане на карті місце, пізнати його історію або легенди, зробити фото на пам'ять. Потім був майстер-клас у Музеї пряника. Кожен учасник міг власноруч на пам'ять зробити власного пряника. Після того була захоплююча екскурсія музеєм та ознайомлення з історією народження торунського пряника. У другій половині дня львівські учні були запрошені до торунських сімей.

3-ій день. Краків.Почали вивчати Краків з околиці Казімєж. Потім Сукенніци – найцікавіша пам’ятка Кракова, Маріацький костел з прекрасним іконостасом та вічною мелодією, яка щогодини лунає з вежі костелу. Далі Барбакан — елемент пізньосередньовічних фортифікацій, призначений для захисту підступів до міських брам, потім Вавель з прекрасним костелом та усипальницями польських королів. Гарний день у Кракові закінчився прогулянкою берегами Вісли. З вечірнім вогнищем та ночівлею на нас чекав замок неподалік від Кракова.

4-ий день. Містечко Бубрка – колиска світової нафтопромисловості. Відвідали музей-заповідник імені Ігнаци Лукасевича, винахідника гасової лампи, який розробив процес очищення нафти. У музеї, окрім різних експонатів, найбільш вразили фільми про історію та події з тих часів.

5- ий день. Поселення в Устшиках Гурних та перший похід на найвищу гору в Бещадах – Тарніцу (1346 м.).

6-ий день. Екскурсія у невеличке містечко Цісна, огляд незабутніх краєвидів з туристичного поїзда.

7-ий день. Похід на Царинську полонину.

8-ий день. Озеро Соліна, екскурсія в Солінську ГЕС, прогулянка містом.

9-ий день. Частина групи пішла на родинне свяо у Бещадах – фестини у містечку Ступосяни, частина – в похід через гори Мала Равка та Велика Равка, на полонину, де з’єднуються кордони трьох держав: України, Польщі та Словаччини.

10-ий день.С. Криве – руїни бойківських поселень. Прогулянка неповторними місцями, де колись жили щасливі та веселі бойки,а зараз це залишки їх хатин. Огляд руїн старовинних церков та млинів. А також перегляд презентації у містечку Затварніца про історію бойків.

11-ий день. В гостях у прикордонників, котрі охороняють українсько-польський кордон. Містечко трьох культур: української, польської та єврейської – Лютовіско. Єврейський та український цвинтар (2-га половина XVIII ст.), макет першої дерев’яної греко-катольцької церкви (1898р.), пам’ятник відомому польському режисеру Єжи Яніцкому, який знімав фільми про життя Бещад, а народився на Україні (м. Чортків), дитинство і юнацькі роки провів у Львові.

12-ий день. Прогулянка до джерел Сану. Погляд на Україну з українсько-польського кордону.

13-ий день. Прогулянка Ветлінським хребтом.

14-ий день. Прощання з Польщею у красивому місті Перемишлі.

Кiлькiсть переглядiв: 290